Acenteliklerimiz

Tanyıldızı sigorta kuruluş yılı 1999 senesinden günümüze dünyanın en büyük finans markalarından biri olan Allianz Sigorta ile iş ortaklığı yaparak faaliyetlerini sürdürmektedir.

1890 yılında kurulan Allianz Grup, dünyanın önde gelen sigorta şirketlerinden ve finans hizmetleri sağlayıcılarından biridir. Allianz Grup 142.000'i aşkın çalışanıyla 70'in üzerinde ülkede faaliyet göstermektedir.

Müşterileri ve acenteleriyle birlikte dünyanın en güçlü finans topluluklarından biri olan Allianz, 2015 yıl sonu itibarıyla 125,2 milyar avro toplam gelire ulaştı; 1276 milyar avro ile, dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketlerinden biri oldu.

Tüm dünyada yaklaşık 85,4 milyon bireysel ve kurumsal sigortalı, finansal fırsatlardan en etkin şekilde yararlanmak ve kendilerini risklere karşı korumak için Allianz'ın bilgisi, global varlığı, sermaye gücü ve saygınlığına güvenmektedir

Euler Hermes, Türkiye pazarına 2005 yılında Koç Allianz Sigorta işbirliğiyle girmiştir ve Türkiye'deki risk yönetimi ofisini 2007 yılında İstanbul’da açmıştır. 2010 yılında sigorta lisansı alarak Türkiye’de sigorta şirketi olarak faaliyet göstermeye başlayan şirket, müşterilerini 200’den fazla ülkede ticari ve politik risklere karşı korurken, yurtiçi ve yurtdışı ihracata dayalı işlemler için hizmetler sunmaktadır.

Euler Hermes, müşterilerine kredi yönetiminin tüm alanlarında destek vermektedir. B2B ticari alacaklar alanında sigorta hizmetleri sunan şirketin, sigorta ve risk uzmanları derinlemesine kredi analizi yaparak müşteriyle yakın temas içerisinde çalışmakta ve sürekli hesap takibi gerçekleştirerek olası kredi riskleri konusunda, bunlar zarara dönüşmeden önce müşterisini uyarmaktadır.